Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

BLS

Wybór ubezpieczenia przy zakupie OC ma znaczenie. Zmieniamy rynek ubezpieczeń.

BLS

Wybór ubezpieczenia przy zakupie OC ma znaczenie. Zmieniamy rynek ubezpieczeń.

 • Aktualizacja:
 • Dodano:
 • Autor: Michał Kawecki - Ergo Hestia
 • Ocena:
  1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
  Loading...

Pierwszego kwietnia ERGO Hestia przystąpiła do wspólnego przedsięwzięcia największych polskich ubezpieczycieli – Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Dzięki temu klienci YCD mogą zlikwidować szkodę z OC sprawcy w ERGO Hestii.

Dotychczas przy zakupie  OC dla wielu kierowców liczyła się tylko niska cena, jakość likwidacji schodziła na dalszy plan. Dlaczego? Podpisaniu polisy nie mieli kontaktu z wybranym towarzystwem. Z ubezpieczenia OC komunikacyjnego korzystały tylko osoby, które zostały poszkodowane. Co ważne – do tej pory poszkodowani nie mieli żadnego wpływu na to w jakim towarzystwie zlikwidowana zostanie ich szkoda. Zdani byli na wybór jakiego wcześniej dokonał sprawca zdarzenia.

Na czym polega BLS?

Kupując OC u ubezpieczyciela, który przystąpił do porozumienia w sprawie bezpośredniej likwidacji szkód wybierasz je dla siebie.  Jeżeli ktoś uszkodzi Twój samochód, nie musisz już korzystać z ubezpieczenia Sprawcy, ale zlikwidujesz  ją w towarzystwie w którym wykupiłeś swoje własne OC. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z serwisu likwidacji szkód oferowanego przez Twój zakład ubezpieczeń. Warto więc żebyś pamiętał o tym kryterium przy wyborze ubezpieczyciela i korzystał z oferty sprawdzonych firm.

Co zrobić gdy będziesz miał stłuczkę?

Gdy zostaniesz poszkodowany przez inny pojazd, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem, który poinstruuje Cię jak będzie dalej przebiegała likwidacja. Pamiętaj, że wszelkie czynności takiej jak spisanie oświadczenia i/lub wezwanie policji jest nadal potrzebne. W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoja firma ubezpieczeniową z miejsca zdarzenia.

Jeżeli towarzystwo, w którym wykupiłeś OC nie wprowadziło BLS-u, a ubezpieczyciel sprawcy tak, to likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel sprawcy.

Posiadając ubezpieczenie You Can Drive w razie wypadku skontaktuj się bezpośrednio z nami – maksymalnie ułatwiamy naszym Klientom skorzystanie z BLS.

 • Każdy, kto likwiduje szkodę w systemie BLS, ma do likwidatora bezpośredni kontakt, rozmawia z osobą znaną z imienia i nazwiska – nie poprzez infolinię;
 • W przypadku niewielkiej szkody, można zlikwidować jej skutki w sposób uproszczony, jednym telefonem;
 • Szkodę może również oszacować i wydać decyzję o wypłacie likwidator mobilny ERGO Hestii, na miejscu oględzin.

To, czy szkoda będzie likwidowana bezpośrednio, będzie zależało m.in. od jej wielkości. Duże szkody będą likwidowane w tradycyjny sposób, tj. przez ubezpieczyciela sprawcy. Dotyczy to szkód o wartości powyżej 30 tys. zł. W polskich warunkach to stosunkowo rzadkie przypadki – około 2 proc. szkód majątkowych z OC.

[Oblicz składkę url=’https://www.youcandrive.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam’ text=’Oblicz składkę ubezpieczenia OC w mniej niż <em>minutę</em>’]

Do likwidacji w ramach BLS kwalifikować się będzie około 90 proc. zdarzeń. Ubezpieczyciele wprowadzając ten system uzgodnili, że nadal będą istniały szkody, które nie będą objęte BLS. Ubezpieczyciel sprawcy nadal będzie likwidował szkodę między innymi w następujących sytuacjach:

 • Szkody osobowe;
 • Szkody powstałe poza Polską i w Polsce, jeśli pojazd zarejestrowany jest poza jej granicami;
 • Szkody, w których udział biorą więcej niż 2 pojazdy;
 • Szkody majątkowe o wartości powyżej 30 tys. zł;
 • Szkody, w których bierze udział sprawca lub poszkodowany, który zawarł umowę z zakładem ubezpieczeń nie będącym stroną umowy o współpracy w zakresie bezpośredniej likwidacji szkód.

System BLS funkcjonuje w europejskich krajach już od wielu lat. Na przykład we Francji kierowcy korzystają z niego już od 1968 r., w Belgii od 1972 r., a we Włoszech od 1978 r. Obserwacje z rynków zagranicznych pozwoliły na przygotowanie najlepszego rozwiązania dla kierowców w Polsce.

ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce jest tak przygotowana systemowo, że oferuje Bezpośrednią Likwidację Szkód w odniesieniu do wszystkich swoich marek: ERGO Hestii, MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń i You Can Drive – mówi Kazimierz Majdański, dyrektor Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii. Cieszymy się na możliwość wprowadzenia tego rozwiązania dla naszych klientów, ponieważ od lat w ramach najwyższego standardu ochrony oferujemy naszym klientom adekwatne sposoby likwidacji szkód zależnie od potrzeb – podsumowuje Kazimierz Majdański.

[Zamów rozmowę regulamin=’http://www.youcandrive.pl/regulamin/’ text=’Chcesz ochronić się przed konsekwencjami spowodowania kolizji?’ type=’post’ mail=’procsprzedaz@procontact.pl‚]

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii tego czy możesz zlikwidować szkodę w ramach bezpośredniej likwidacji szkód – nie wahaj się – zadzwoń do nas! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Michał Kawecki - Ergo Hestia

Specjalista do spraw ubezpieczeń w You Can Drive. Od 15 lat zajmuje się ubezpieczeniami dla klientów indywidualnych.