Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

11228736_l

Przerwa w ubezpieczeniu OC i AC – co ze zniżkami?

11228736_l

Przerwa w ubezpieczeniu OC i AC – co ze zniżkami?

  • Aktualizacja:
  • Dodano:
  • Autor: Michał Kawecki - Ergo Hestia
  • Ocena:
    1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
    Loading...

Każdy rok bezszkodowej jazdy, rozumiany jako:

  • posiadanie ubezpieczenia OC i brak zdarzeń powodujących roszczenie osób trzecich z naszej polisy OC lub
  • posiadanie ubezpieczenia AC i braku wypłaconych nam odszkodowań

jest nagradzany przez ubezpieczyciela przyznaniem zniżki w ubezpieczeniu OC i/lub AC.

Można uzbierać sporą zniżkę

Wysokość zniżki za rok bezszkodowej jazdy bywa różna, zwykle jest to 5-15%. W ofercie You Can Drive, w 5 lat można wygenerować zniżkę uprawniającą do płacenia aż o 60% niższej składki!

Niestety przerwy w ubezpieczeniu mogą wpływać na poziom udzielonej zniżki. A może przecież zdarzyć się tak, że przez jakiś czas nie będziesz mieć samochodu.

Liczy się ostatnie 5 lat

Poszczególne zakłady ubezpieczeń mogą w inny sposób podchodzić do kwestii zniżek i sytuacji, gdy występowały przerwy w ubezpieczeniu. W ofercie You Can Drive bierzemy pod uwagę jedynie minione 5 lat pod warunkiem, że posiadałeś w tym okresie ubezpieczenie.

[Oblicz składkę url=’https://www.youcandrive.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam’ text=’Oblicz składkę OC / OC+AC w mniej niż<em>minutę</em> już teraz!’]

U nas na etapie zawierania ubezpieczenia podajesz czas, w którym posiadałeś polisę podczas minionych 5 lat. Jeśli w tym okresie nie miałeś szkód, otrzymasz pełną zniżkę. Natomiast jeśli przez ten czas posiadałeś ubezpieczenie krócej (np. miałeś rok lub dwa lata przerwy) to te lata pomniejszą liczbę lat bezszkodowych.

Nawet, jeśli w czasie poprzedzającym miniony pięcioletni okres posiadałeś ubezpieczenie (OC lub AC), tamten przebieg nie będzie brany pod uwagę, zarówno wtedy, gdy nie było szkód, ale również jeżeli w tamtym okresie szkody występowały.

Michał Kawecki - Ergo Hestia

Specjalista do spraw ubezpieczeń w You Can Drive. Od 15 lat zajmuje się ubezpieczeniami dla klientów indywidualnych.