Infolinia sprzedażowa | Pn-Pt: 8:00 - 21:00 | Sob-Ndz: 9:00 - 21:00

Doceniamy Twoją niezależność – You Can Drive

Doceniamy Twoją niezależność – You Can Drive

  • Aktualizacja:
  • Dodano:
  • Ocena:
    1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
    Loading...

Doceniamy Twoją niezależność – You Can Drive

Po polskich drogach jeździ około 1,5 mln młodych kierowców, ale młody kierowca samochodu nie jest najbardziej pożądanym klientem przez większość zakładów ubezpieczeń. Z analizy przyczyn wypadków w Polsce jasno wynika, że największe zagrożenie na drodze stanowi brawura i brak doświadczenia kierującego pojazdem. Młody kierowca siłą rzeczy łączy w sobie te dwie cechy.

Podczas, gdy inni ubezpieczyciele spychają młodych kierowców na drugi plan, my stworzyliśmy dla nich specjalną ofertę. W You Can Drive każdy poniżej 30 roku życia może wybrać ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb w korzystnej cenie.

 Im starszy kierowca, tym ryzyko mniejsze

Badania pokazują, że największy spadek ryzyka następuje w pierwszych 2 latach posiadania prawa jazdy. Z kolei największy odsetek ciężkich wypadków (w tym śmiertelnych) w stosunku do populacji jest w grupie wiekowej 18-29 lat. Najwięcej wypadków, w tym ciężkich, spowodowanych przez spożywanie alkoholu również dotyczy najmłodszych kierowców, w wieku 19-24 lata. Do tego najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość oraz zmęczenie,
a młodzi kierowcy często przeceniają swoje możliwości.

[Oblicz składkę url=’https://www.youcandrive.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam’ text=’Oblicz składkę ubezpieczenia OC w mniej niż <em>minutę</em>’]

Niestety statystyki są bezlitosne i zakłady ubezpieczeń rekompensują sobie zwiększone ryzyko podwyższaniem składki. 

Młodzi unikają płacenia wysokich składek

Istnieją sposoby, których chwytają się młode osoby chcąc uniknąć płacenia wysokich składek za ubezpieczenia komunikacyjne.

Często rejestrują samochody na rodziców albo inne osoby, które mają już wypracowane zniżki, ale zakłady ubezpieczeń zabezpieczają się przed tą ewentualnością i stawki w takich przypadkach też są wysokie. We wniosku o ubezpieczenie właściciel ma obowiązek ujawnić fakt, że pojazd będzie używała osoba uznawana przez zakład ubezpieczeń za „młodą”, co w konsekwencji i tak spowoduje podwyższenie składki. Zatajenie tego faktu oznacza, że w razie wypadku spowodowanego przez młodego kierowcę właściciel auta poniesie konsekwencje finansowe.

[Zamów rozmowę regulamin=’http://www.youcandrive.pl/regulamin/’ text=’Chcesz ochronić się przed konsekwencjami spowodowania kolizji?’ type=’post’ mail=’procsprzedaz@procontact.pl’]

Niektórzy rejestrują pojazd i wykupują polisę na dwóch właścicieli. W większości przypadków zakład ubezpieczeń zsumuje wówczas zwyżki dziecka ze zniżkami rodzica. Młodemu kierowcy zaczną się liczyć lata bezszkodowej jazdy, jednak – co ważne – wypadek jednej z osób spowoduje utratę zniżek przez obu właścicieli na wszystkich ubezpieczonych pojazdach.

Młody kierowca, który chce uniknąć płacenia wysokich składek, może też wykupić ubezpieczenie ze zwiększonym udziałem własnym w AC. Zamiast płacić wyższą składkę, ubezpieczający przyjmuje na siebie część ryzyka. Wykupując polisę młody kierowca może zdecydować, czy chce zapłacić np. o 10% wyższą składkę, czy w razie wypadku otrzymać
o 10% niższe odszkodowanie.

Możesz wybrać You Can Drive

Zamiast uciekać się do takich sztuczek możesz skorzystać z oferty You Can Drive, która skierowana jest do osób poniżej 30 roku życia..

Na rynku ubezpieczeniowym nie ma drugiej tak szerokiej oferty ubezpieczeniowej dla młodych kierowców, jak You Can Drive. Oferta ta nie tylko jest bogata, ale też odpowiada możliwościom finansowym kierowców poniżej 30 roku życia.

Doceniamy Twoją niezależność, u nas nie przepłacisz za polisę, a równocześnie dostaniesz taką ochronę ubezpieczeniową, jakiej potrzebujesz.